Proč aplikace na měření výsledků telefonování?

  in Aplikace, Produktivita - 29/02/2016

Odpovědí na tuto otázku je několik:

  1. Protože co neměříme, to neřídíme … a tím pádem se v tom ani nemůžeme zlepšovat.
  2. Protože ze stovek lidí, které jsem proškolil, bych spočítal na prstech jedné ruky ty, kdo byli schopni vyjádřit číslem, jak jsou při telefonování úspěšní.
  3. Protože je ještě méně vedoucích obchodních týmů, kteří dokáží říct, kolik toho jejich lidé udělali, když “telefonovali”.
  4. Protože každému, kdo si telefonováním vydělává na živobytí vrtá hlavou, jestli jsou některé dny a hodiny “úspěšnější” z hlediska ochoty zákazníků říkat “ano”, a tedy jestli by bylo efektivnější volat jindy.
  5. Protože telefonování je pro drtivou většinu demoralizující činnost, tím spíš, když neví, kolik toho udělali (anebo taky neudělali) a s jakou úspěšností.

 

Asi jako vy dnes, i já v době, kdy jsem pracoval jako finanční poradce v Kanadě, jsem hledal odpovědi, jak zvýšit efektivitu využití svého času stráveného telefonováním. Také jsem chtěl vědět, kdy je nejlepší telefonovat. Proto v roce 2006, kdy jsem telefonoval denně a vytáčel okolo dvaceti i třiceti čísel, jsem si v průběhu několika měsíců odčárkoval téměř dva tisíce telefonátů.

Mezi založenými dokumenty jsem ještě našel jeden z formulářů, které jsem tenkrát pro zaznamenávání své aktivity používal:

statistiky telefonátů ručně

Ze shromážděných dat jsem zjistil, že jsem volal s úspěšností 19% na úplně neznámé kontakty. A nejen to. Potvrdila se mi také očekávání, že úspěšnost bude rozdílná v různých hodinách ve dne a v různých dnech v týdnu.

Když jsem statistiky zpracoval v excelu, ukázalo se, že rozdíl v úspěšnosti mezi hodinami byl i několikanásobný:

úspěšnost hodiny Kanada

Nemělo smysl telefonovat od 13:00 do 14:00.

A takto vypadaly výsledky ve dnech:

statistiky úspěšnost dny Kanada

Ve čtvrtek byla úspěšnost nejnižší.

Dnes už ale není rok 2006. Za těch deset let se technologie nejen vyvinuly natolik, že pro zaznamenávání telefonátů nemusíme využívat papír a tužku a potom výsledky dál přepisovat do dalšího systému, ale chytré telefony spolu s mobilními a internetovými aplikacemi se staly rozšířenou a běžnou součástí našich pracovních i osobních životů.

Při využívání Call Smartly označujete výsledky telefonátu hned po jeho skončení a své statistiky můžete sledovat jak v telefonu tak i v online účtu.

Takto se v online účtu zobrazují úspěšnosti v hodinách (data z mých telefonátů za posledních pár měsíců testování aplikace):

statistiky úspěšnost telefonování hodiny

Nejvíc si z telefonování odnáším kolem 9:00 a mezi 14:00 a 15:00.

A takto se zobrazuje úspěšnost v různých dnech v týdnu:

statistiky úspěšnost telefonování dny

Nejefektivněji trávím čas ve středu.

Kromě úvodních odpovědí na otázku “Proč aplikace na měření výsledků telefonování” tak přidám ještě další dvě:

  • Protože dnes už měřit můžeme. Jednodušeji. Díky vývoji můžeme telefonování měřit, zlepšovat se v něm, anebo zvyšovat efektivitu času jím stráveného.
  • Protože dnes už musíme. Dostali jsme se do fáze vývoje snad v každém oboru, na každém trhu, že obchodníci musí začít hledat cesty ke zefektivnění svojí práce. Musí začít sledovat a měřit, jak tráví svůj čas.

Přidejte se a začněte své telefonování také měřit s Call Smartly.