Jak vytěžit víc z navolávání schůzek, když už jste se do telefonování pustili

  in Produktivita, Úspěšnost - 13/06/2017

Telefonování, ať už má sloužit k navolávání schůzek nebo získávání objednávek, si zaslouží nejen meření, ale také podporu dalšími formáty komunikace – třeba emailem a (spolu s ním i) videem.

Jak využívat kombinaci “telefonát + email + video + telefonát” ke zvýšení efektu z navolávání bylo tématem mého vystoupení na konferenci FINfest. Ukázal jsem, že z těch telefonátů, kde jste si schůzku napoprvé nedomluvili, můžete získat schůzky následně – což zvýší o desítky procent efektivitu vašeho telefonování.

Prezentace z mého vystoupení je na konci článku.

Když už investujete emoce a čas do navolávání, tak je přece škoda zůstat jen u těch, kdo vám napoprvé řeknou ano a zbytek kontaktů “vyhazovat”.

Přitom víc než polovina lidí, které jste oslovili, vám dá jejich emailovou adresu s tím, že jim můžete poslat něco nejen jednorázově, ale potom dál pokračovat v budování vztahu s nimi dlouhodobě.

Zásadní otázka tedy je: “Berete si email od lidí, kteří návrh na schůzku odmítají?”

Vím, spousta z vás nemá email ráda. A máte k tomu důvody. Dosavadní zkušenosti vám ukázaly, že spousta klientů žádostí “pošlete mi to mailem” oddaluje odmítnutí, čímž vás při hře na navolávanou připravují o čas.

To ale nejsou důvody emaily si nebrat a následně je neposílat. Vždy jde o to JAK se věci dělají.

Když se omezujete na jeden, první a jen telefonát, což znamená, že vylučujete další formáty komunikace, tak se připravujete o příležitost:

  1. předat jim vaše sdělení ve formátu, který většina z nich preferuje – a to vizuálně textem nebo videem, a
  2. působit na ně dlouhodobě, navazovat s nimi vztah a ukazovat, že to s nimi myslíte vážně.

To neznamená netelefonovat. Znamená to podporovat telefonování dalšími, mnohdy ze strany zákazníka preferovanějšími, formáty, abyste z něj dostali víc.

Projděte si prezentací