Jak se telefonovalo v květnu

  in Aktivita, Aplikace - 31/05/2016

Máme za sebou první měsíc, vlastně dva týdny, kdy je aplikace volně dostupná ke stažení jak na Google Play, tak na Appstore. První stovky uživatelů svými telefonáty vygenerovali první statistiky (vidíme je anonymně, souhrnně za všechny uživatele) a tak se podívejme, co z nich můžeme vyčíst.

Mimochodem, každý, kdo si z aplikace v telefonu vytvoří online účet má stejný náhled na své osobní statistiky a vedoucí týmů na souhrnné za svůj tým.

Výsledky volání

Tady je pohled na základní výsledky telefonátů: voláno – dovoláno – domluveno. To navýšení v polovině měsíce odpovídá zveřejnění aplikace v obchodech.

Vysledky 1605

Tento zpětný pohled je užitečný pro porozumění, kam se vyvíjí aktivita a umožňuje včas zachytit případný sestupný trend a sjednat nápravu, ať už u sebe sama nebo u týmu.

Aktivita ve dnech

Z tohoto grafu je vidět, jak byli uživatelé Call Smartly aktivní ten který den v týdnu:

Dny aktivita 1605

Je vidět, že nejvíce aktivní byli uživatelé v úterý a potom v pondělí, nejméně ve čtvrtek.

Aktivita v hodinách

A tady je graf aktivity po hodinách:

Hodiny aktivita 1605

Nejaktivnější byli uživatelé dopoledne. Všimněte si vzdálenosti mezi křivkami v 10:00 a třeba 15:00. V obě hodiny si uživatelé domluvili přibližně stejně schůzek/objednávek, ale v 15:00 k tomu potřebovali mnohem méně rozhovorů (dovoláno) a ještě méně čísel (voláno).

Takže volat odpoledne bylo efektivnější než dopoledne.

Úspěšnost domluvení

Na tomto grafu máme zobrazenou úspěšnost domluvení (v procentech):

Uspesnost 1605

Z grafu je vidět, že úspěšnost se pohybovala kolem 40% s tendencí k poklesu. Uvidíme, kam se hodnota bude pohybovat s rostoucím počtem uživatelů aplikace.

Ty vysoké hodnoty jsou víkendové, kdy uživatelé pravděpodobně telefonují známým a přitom si odklepávají domluvené schůzky :) což není nutné – aplikaci je možno vypnout nebo statistiku nezaznamenat. Ale jsme na začátku a tak uživatelé nejspíš zkouší, “co to udělá”.

Co měříte, to řídíte

Znalost těchto a dalších statistik je zásadní pro zvyšování osobní i týmové produktivity a efektivity. V dalších měsících budeme sledovat vývoj těchto a dalších proměnných.

Vy můžete sledovat své osobní i týmové už dnes prostřednictvím svého online účtu.