Co mají společného Facebook, Twitter a Call Smartly?

  in Aplikace, Produktivita - 30/04/2016

Cokoli chceme zlepšit, musíme to napřed změřit. Začneme-li mluvit o efektivitě – využití zdrojů obecně, a potom konkrétněji času, peněz, nástrojů, aktivit – musíme začít u měření.

Vezmeme-li si například sociální sítě a budeme zkoumat z hlediska marketingu nebo prodeje efektivitu jejich využití, musíme začít rozlišovat – měřit – kdy je nejvhodnější doba pro komunikaci se zákazníky, které chceme oslovit.

Facebook

Kdo chce na Facebooku oslovit maximum uživatelů tím, že jednotliví uživatelé budou sdílet zveřejněný příspěvek, musí se zajímat o to, kdy jsou uživatelé sdílení nejvíce nakloněni. Jak je vidět z grafu níže násobně nejvíce lidé sdílejí v sobotu a kolem poledního.

FB both

Twitter

V případě Twitteru, kde obdobou sdílení je “re-tweet”, uživatelé nejvíce sdílejí okolo páté odpoledne, a proto ten, kdo chce maximalizovat dosah/efekt svého sdělení, by měl zveřejňovat své příspěvky v danou dobu.

Twtr both

Call Smartly

Call Smartly dává podobné údaje pro telefonování – a tím zvyšuje efektivitu všech, kdo telefon využívají k oslovování nejčastěji klientů a zákazníků.

Z tohoto grafu v online části Call Smartly je například patrné, že nejnižší úspěšnost v týdnu při domlouvání schůzek nebo objednávek byla ve zobrazeném období ve čtvrtek, nejvyšší ve středu. Z hlediska “blízkosti” proměnných dovoláno-domluveno, je na tom úterý ještě lépe.

Call Smartly dny 01 04

Z hlediska hodin v průběhu dne, pomineme-li krajní hodnoty před osmou ranní a po šesté večerní, byla v daném období zajímavá hodina kolem 15:00, kdy téměř každý rozhovor skončil pozitivně.

Call Smartly hod 01 04

Vypovídací schopnost dat

Z dat vyčteme tím víc, čím je jich víc. Proto nedělejte rychlé závěry po pár desítkách nebo dokonce stovkách telefonátů. I my bereme prozatím souhrnná data s rezervou, protože aktivitou uživatelů aplikace teprve vznikají.

Proto vás budeme pravidelně informovat. Mezitím můžete začít pracovat na svých vlastních datech prostřednictvím Call Smartly.